Γίνε μέλος στην παρέα μας στο Facebook. Απλά κάνε Like!!

Κυριακή 30 Σεπτεμβρίου 2012

ΠΑΟΚ - Άρης 4-1

Ο ΠΑΟΚ χρειάστηκε μόνο 45 λεπτά για να διαλύσει (4-1) τον Αρη και στο δεύτερο ημίχρονο έριξε στροφές. "Διαγωνισμός" όμορφων γκολ από Λόρενς και Κλάους και πανηγύρι στην εξέδρα υπό το βλέμμα του Ιβάν Σαββίδη. Πολύ λίγος για τις....

ανάγκες του ντέρμπι ο Αρης. Κόκκινες σε Κατσικά, Λόρενς και Γιαννιώτα. Ο ΠΑΟΚ με σχετική άνεση επικράτησε την Κυριακή (4-1) του Αρη στην Τούμπα, πέτυχε την τέταρτη νίκη του στο φετινό πρωτάθλημα και ακολουθεί από κοντά έχοντας 12 βαθμούς τον πρωτοπόρο Ολυμπιακό στον βαθμολογικό πίνακα.

Ο "Δικέφαλος" μετά το πρώτο δεκάλεπτο κυριάρχησε πλήρως, σε ένα παιχνίδι που πήρε το προβάδισμα στο 12' με "κεραυνό" του Λόρενς και εδραίωσε τη νίκη του μέχρι το 30', όταν προηγούνταν ήδη με 3-0 χάρη σε άλλα δύο τέρματα που σημείωσαν οι Κατσικάς και Φωτάκης. Στις καθυστερήσεις δέχτηκαν κόκκινη κάρτα οι Κατσικάς, Λόρενς και Γιαννιώτας, αποβλήθηκε ο Δώνης, σοβαρά επεισόδια με την λήξη στην φυσούνα.